Tuesday, March 31, 2009

Evimizdeki tehlike!

Benim sayfami eskiden takip edenler bilirler, bu internet sapiklari ve cocuk tacizlerine cokca deyinip, gerektiginde uyardim aileleri. Cogu kez olumlu tepkiler alsamda bazi kendi bilmezler yada ukalalar diyeyim 'ben senden iyi bilirim ne yapacagimi' edasiyla aldiris bile etmediler.
Asagidaki haber malasef vatan gazetesinin internet bas sayfasinda ufak gecici bir haber olarak gecirilmis, bunun onemli bir haber olmasi gerekirken. Lutfen haberi okumadiysan okuyunuz ve tehlikenin farkina variniz. Sadece cocuklar kandirilmiyor, bazen annelerle arkadaslik eden sapiklar internet uzeri kendilerini ahlakli evli/bekar efendi bir adam yada bir bayan gostererek karsindaki cocuklu bayanin guvenini saglayip o kisinin cocuklarinin resimlerine ulasabiliyorlar yada daha korkuncu o cocuklara gercek hayatta yaklasacak ortam yaratiyorlar dostluk kurarak.

O yuzden lutfen internet uzeri sadece cocuklariniza degil kendilerinizede dikkat edip, karsinizdaki herkese hemen guvenmediginiz gibi internet ortaminda paylastiginiz seylerede dikkat ediniz. Internet ile kapilarinizi milyonlarca yuzunu gormediginiz kisilere actiginizi unutmayin.

9 yasindaki bir kiz cocugunun internet kulanip, yabancilara kamera acmasi ve bunun annesinin is isten gectikten sonra ogrenmesimi korkunc yoksa bu adaminkimi karar veremedim.
Porno tuzağı!

MSN'de kendini kadın olarak tanıttı, küçük kızın çıplak görüntülerini çekti!

DHAKadıköy’de, bir anne Cumhuriyet Savcılığı’na giderek 9 yaşındaki kızının internet üzerinden bir kişinin tacizine uğradığı şikayetinde bulundu. Adı açıklanmayan anne şikayet dilekçesinde, “Çocuğum MSN üzerinden kadın rumuzlu biriyle konuşuyordu. Yaptıkları konuşmaları incelediğimde müstehcen şeyler konuştuklarını gördüm." dedi.

Çocuğunun kiminle konuştuğunu sorduğunda ise kendisine, “Tanıştığım bir abla ile ergenlik üzerine konuşuyorduk. Sonra konuştuklarımızı ve görüntümü kaydettiğini söyledi. Soyunmadığım takdirde, görüntü ile aramızdaki konuşmaları aileme yollayacağını söyledi. Bunun üzerine korkumdan istediklerini yaptım" dediğini bildirdi.

POLİS HAREKETE GEÇTİ
Savcılığın talimatı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği’nce olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yapılan soruşturma kapsamında, ilköğretim 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki L.R.’nin kullandığı bilgisayar incelendi. İncelemede L.R.’nin kadın rumuzlu biriyle MSN üzerinden müstehcen konuşmalar yaptığı tespit edildi. Yapılan teknik çalışmalarda, konuşulan karşı bilgisayar belirlendi. Ardından Büyükçekmece’de bir ev ile Bakırköy’de bir telefon bayisine baskın düzenlendi. Baskında, söz konusu ev ve işyerindeki iki bilgisayar el konuldu.

BİLGİSAYAR KAYITLARI ELE VERDİ
İki bilgisayarlarda yapılan incelemede, L.R. ile birlikte yaklaşık 50 kız çocuğunun çıplak görüntülerine rastlandı. Ayrıca, 100 kadar ayrı kadın rumuzu ile küçük yaştaki kız çocukları ile MSN üzerinden müstehcen konuşmalar yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine telefon bayisinin sahibi 34 yaşındaki Timur A. gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ İTİRAF ETTİ
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan evli ve iki çocuklu Timur A. suçunu itiraf etti. Timur A. ifadesinde, “Eşim ile aramda sorun vardı. İnternet üzerindeki çocuk sitelerine girmeye başladım. Farklı kadın rumuzlarıyla, çocuklara kendimi 14 yaşındaki abla olarak tanıtıyordum. Önce biraz konuşup sonra kendilerine ergenlik konularını öğreteceğimi söyleyip vücutlarını açmalarını söylüyordum. Yaptığımdan pişmanım" şeklinde ifade verdi.

Öte yandan, tacize maruz kalan 9 yaşındaki L.R.’nin olaydan dolayı psikolojisinin bozulduğu ve bu konuda tedavisinin sürdüğü belirtildi.

YETKİLİLERDEN UYARDI
Yetkililer, evlerinde internet olan ailelere çocuklarını takip etmeleri konusunda uyardı. Yetkililer, “Aileler, bilgisayarlar evde ortak kullanılan alanlara koysunlar. Bilgisayar ekranı kapıya bakacak şekilde yerleştirsinler. Çocuklarının kiminle internet arkadaşlığı kurduklarını kontrol etsinler" uyarısında bulundu.