Tuesday, September 07, 2010

Medyanin Yalayip Yuttugu U2 =)

Avrupanin bagrindan kopup gelmis Arabesk Rockcilari =). Adamlar goya dunyadaki insan haklarina, doga-tabiat korumasina, yoksuluga ve barisa onem verip bunlar icin konserler verdiklerini soyluyorlar ama ulkemize gelip konser verdikleri bir doneme bakarmisiniz lutfen. Insan haklarinin hice sayildigi, muhalefetin sindirildigi, fikir ozgurlugunun olmadigi, yoksulugun kat ve kat artarken haksiz kazanclarin cogaldigi ve tabiki cennet vatanimizin doga harikasi yerlerinin katledildigi bir zamanda.

Neyse fazla uzatmadan Temelin bir u2 fikrasi ile u2 olayini sonluyorum =)

Temel ile Dursun Londra'da gezinirken bakmışlar ki ahali haldır huldur bir yere gidiyor..
Sormuşlar.. U2'nin konseri varmış..

Bizimkiler: " Cidelum, biz de corelum .." deyip soluğu stadyumda almışlar.. Konser başlamış.. Millet coşkuyla şarkılara eşlik ediyor.. Bizimkiler de eğlenir gibi yapıyor..

Solistleri Bono birden müziği durdurup iki elini birbirine vurarak şaklatmış.. Herkes şaşkın.. İki üç saniye sonra bir daha şaklatmış.. Bir daha.. Sonra: "Niye böyle yapıyorum biliyor musunuz?" diye kalabalığa sormuş.. On binlerce kişiden çıt yok.. Bono, sorusunu kendisi cevaplandırmış. . "Afrika açlık çekiyor.. Ben elimi her çırptığımda oralarda bir çocuk ölüyor.."

Refah toplumunun bireyleri bu gerçeğin böyle ifade edilmesinden şaşkın, şoklanmış gibi soliste bakarken gerilerden Temel'in sesi yükselmiş..

"Goduğumun evladı.. Sen de elini çırpma o zaman.."